V Evropski uniji se količina nastalih odpadkov povečuje, kar je v veliki meri posledica današnje množične potrošnje, kjer velja pravilo kupi – uporabi – zavrzi.
Evropska unija si z različnimi ukrepi že vrsto let prizadeva spodbujati preprečevanje nastajanja odpadkov. Ena najbolj odmevnih in najuglednejših akcij na tem področju je Evropski teden zmanjševanja odpadkov (ETZO).
Pobuda vsako leto pozornost nameni drugi temi. Letos je poudarek na ozaveščanju ter izobraževanju o preprečevanju nastajanja odpadkov in njihovi ponovni uporabi. Evropski teden zmanjševanja odpadkov bo tokrat potekal od 16. do 24. novembra 2019.
Na naši osnovni šoli bomo v tem tednu zbirali PLASTIČNE ZAMAŠKE, ki jih lahko učenci v dopoldanskem času prinesejo k hišnikom, KNJIGE, ki jih doma več ne potrebujete za ureditev bralnih kotičkov po razredih in DRUŽABNE IGRE, ki se jih doma več ne igrate, v podaljšanjem bivanju pa jih bomo zelo veseli. KNJIGE IN DRUŽABNE IGRE učenci prinesejo v svoj razred.
Vabljeni k sodelovanju v projektu ETZO!

