Gimnazije Škofja Loka vabi, da se oktobra 2013 pridružimo s prispevkom na nacionalnem projektu Jezik, kultura in tradicija.
Projekt Jezik, kultura in tradicija poudarja pomen znanja in rabe tujih jezikov skupaj z rabo materinščine. Z jezikom se učimo tudi kulture naroda, spoznamo njegovo zgodovino in tradicijo ter s temi spoznanji širimo obzorja znanja in duha, našo toleranco do drugačnih. Šole, ki so vključene v projekt, pri tujih jezikih že v času pouka pripravijo različne prispevke, najboljše pa imajo potem možnost predstaviti na zaključnem recitalu.
Letos, ob mednarodnem letu sodelovanja za vodo najavljajo tematiko pod krovnim naslovom »Voda povezuje«. Voda je eden najpomembnejših virov za življenje, vendar se tega dejstva premalo zavedamo. V prizadevanja za ohranitev tega naravnega bogastva so se vključile tako naravoslovne kot družbene vede, izobraževanje, kulturo, komunikacije.
Voda je pomembna kot naravno dediščina, hkrati pa je tudi pogosta tematika in inspiracija kulturne dediščine različnih narodov.
Prispevek v tujem jeziku ali v materinem jeziku se lahko na različne načine navezuje na to tematiko: lahko se navežeta na vodo kot naravno bogastvo, človekov odnos do nje, rastline in živali ob vodi, voda kot inspiracija v umetniških deli. Tema je zasnovana zelo široko in ponuja cel kup idej in možnosti za ustvarjalnost.
Tako kot lani tudi letos želijo, da bi bil recital umetniški dogodek v žlahtnem pomenu besede, to je interpretacija poezije v različnih jezikih, tudi v slovenščini, glasbe (manjši zbori, solisti, instrumentalisti) in plesa. Ne pripravljajte skečev – ti so sicer všečni, vendar ne sovpadajo z zamislijo prireditve.
Predvideni datum recitala je petek, 18. oktober 2013 v Sokolskem domu v Škofji Loki. Več podrobnejših informacij bomo dobili do začetka oktobra 2012. Do takrat (do 1. oktobra) se lahko prijavite in sicer na naslov Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled. , kjer kot po navadi navedite šolo, mentorja/e, nastopajoče, naslov posameznih točk in njihove avtorje ter dodajte kratek opis oz. besedilo, ki bi ga želeli slišati v napovedniku. Na voljo bo ozvočenje, računalnik in projektor, klavir.