Na mednarodnem likovnem natečaju Radost Europe so naši učenci osvojili 1. nagrado za kolekcijo likovnih del v kategoriji 13 do 15 let in tako edini v tej starostni skupini prejeli zlato medaljo. Novica je prišla do nas nekoliko kasneje, a smo tega zelo veseli.

Na likovnem natečaju so sodelovali mladi od 4. do 18. leta starosti. Številna likovna dela otrok iz vseh kontinentov, je žirija razdelila v pet starostnih kategorij in v vsaki izbrala najboljše posameznike in kolekcije. Likovna dela naših učencev, ki so ustvarjali pod mentorstvom likovne pedagoginje Vlaste Henigsman, so med mnogimi prispelimi deli, prepričala strokovno žirijo z ustvarjalnim pristopom in izvirnostjo, ki je celotni seriji podelila nagrado za najbolj ustvarjalna dela v kategoriji.

Mihael Kržan, prav tako iz lanskega iz 9.b razreda je pa je osvojil  2. nagrado v isti kategoriji. Tudi njegovo delo je razstavljeno v galeriji  Dečjeg kulturnog centra v Beogradu.

1234II PRIZE 13 15 years old