V torek, 9. 6. 2026, je v semiškem kulturnem centru pod sloganomPobarvali smo leta, sestavili spomine potekala zaključna slovesnost devetošolcev. 

Učenci so zbranemu občinstvu predstavili, kako so glasba, prijateljstvo, učitelji in starši pripomogli, da so s povezanostjo in navihanostjo sestavili sliko devetih let. Med drugim so želeli delovati tudi trajnostno, zato so zaposlenim in staršem namesto rož podarili lesen spominek. 

Razrednika Miha Henigsman in Sašo Mirosavljević sta podelila priznanja in pohvale, skupaj z ravnateljem Tomažem Pavlakovičem pa tudi najvišja priznanja šole. Znak šole na likovnem področju je prejela Zala Krušec, plaketo za učenko generacije pa Hana Rauh.

Pripravljeni, da iz učilnic poletijo v svet in ustvarijo novo sestavljanko, so devetošolci zbranim še zadnjič pomahali.

Želimo jim, da na vsa skupna doživetja ohranijo prijetne spomine in pogumno stopijo pred nove izzive.

Simona Laknar Strahinić

1IMG 0014IMG 0022IMG 0027IMG 0034IMG 0040IMG 0047IMG 0054IMG 0057IMG 0059IMG 0065IMG 0066IMG 0068IMG 0072IMG 9950IMG 9960IMG 9975IMG 9982IMG 9984IMG 9992

Ljubljanski župan in predsednik Kmetijske zbornice sta v Mestni hiši slovesno sprejela učence 9. razredov osnovnih šol ter dijake srednjih šol iz Slovenije in zamejstva, ki so na državnih natečajih – literarnem, fotografskem in likovnem – z naslovom »Gozd, les – naše bogastvo« prejeli najvišja, zlata priznanja.

Med povabljenimi sta bili tudi učenki naše šole, Zala Krušec in Mojca Šuštarič, ki sta se s svojim ustvarjalnim likovnim delom odlično izkazali. Sprejema se je udeležila Zala v spremstvu staršev. Posebej velja izpostaviti, da je Zala letos prejela tudi znak šole za izjemne dosežke na likovnem področju. Mojca se zaradi tabora na Mirni gori sprejema ni udeležila, zato jo je nadomestila Hana Rauh, letošnja učenka generacije.

Po uradnem delu sprejema in pogostitvi so se nagrajenci z vzpenjačo povzpeli na grad, kjer so si ga ogledali in spoznali del njegove zgodovine. Doživetje so zaključili z vožnjo s kavalirjem, ki jih je popeljal nazaj v mestno središče.

Sprejem je bil lepo priznanje za trud, ustvarjalnost in uspehe mladih ter prijetna priložnost za druženje in izmenjavo izkušenj.

1235

 

Na Mirni je v četrtek, 11. junija 2026, potekal 27. Mali likovni tabor, ki je povezal podružnične in osnovne šole iz Dolenjske, Bele krajine in Posavja.

Na taboru so sodelovale tudi naše učenke: Lana Žunič in Ana Kamenšek iz 7. razreda ter Ana Pustavrh in Rija Kovačič iz 6. razreda. Navdihnil jih je grad Speče lepotice, ki so ga upodobile v tehniki akvarela.

Posebnost letošnjega tabora je bilo sodelovanje umetnikov 59. Mednarodnega tabora likovnih samorastnikov Trebnje. Skupaj so ustvarili likovno delo, razstavljeno ob trim stezi na Mirni. Tabor je strokovno spremljala Marta Bartolj. Udeležence je pozdravil župan Dušan Skerbiš in jih popeljal po mirnskem gradu.

mlt20260001mlt20260002mlt20260004mlt20260005mlt20260006mlt20260008mlt20260009mlt20260010mlt20260013mlt20260014mlt20260015mlt20260019mlt20260020mlt20260023mlt20260024mlt20260025

Naši devetošolci te dni taborijo na Mirni gori, kjer skupaj s tremi mentorji preživljajo nepozabne trenutke v objemu narave. Nastanjeni so v šotorih, kar jim omogoča pristno izkušnjo bivanja na prostem, hkrati pa krepi samostojnost, sodelovanje in medsebojno pomoč.

Dopoldneve in popoldneve zapolnjujejo športne dejavnosti, raziskovanje okolice ter veliko smeha. Posebno zanimiva izkušnja je bilo ustvarjanje Land arta, pri katerem so iz kamnov, vejic, listov in drugih naravnih materialov nastala prava umetniška dela.

Ob ustvarjanju pa niso razmišljali le o umetnosti. Njihove misli so se pogosto vračale k prijateljstvom, ki so se spletla v devetih letih skupnega šolanja, in k novim potem, ki jih čakajo po zaključku osnovne šole. Nastale so zanimive stvaritve, polne simbolike, spominov in pogledov v prihodnost.

Taborjenje na Mirni gori tako ni le športni izziv, ampak tudi priložnost za druženje, povezovanje in ustvarjanje zadnjih skupnih spominov pred novim življenjskim poglavjem.

1 MIRNA GORA20260024MIRNA GORA20260001MIRNA GORA20260002MIRNA GORA20260003MIRNA GORA20260005MIRNA GORA20260008MIRNA GORA20260011MIRNA GORA20260012MIRNA GORA20260013MIRNA GORA20260014MIRNA GORA20260016MIRNA GORA20260017MIRNA GORA20260018MIRNA GORA20260020MIRNA GORA20260021MIRNA GORA20260022MIRNA GORA20260023

Na 2. mednarodnem likovnem natečaju »Po bečelah se vižej«, ki ga je organizirala Osnovna šola Antona Janše Radovljica, so sodelovali mladi ustvarjalci iz več držav. Med nagrajenci je bil tudi Luka Šimunović Mihelič iz 4. razreda, ki je prejel zlato priznanje.

Njegovo likovno delo, ustvarjeno v tehniki svinčnika, je izstopalo po izvirni likovni rešitvi in natančni izvedbi. Letošnja tema natečaja je bila upodobitev panjske končnice oziroma pripovedovanje zgodb iz lokalnega okolja skozi likovni izraz.

Slovesna podelitev zlatih priznanj in odprtje razstave sta potekala v Čebelarskem centru Lesce. Dogodek je spremljal bogat kulturni program, posvečen čebelam in njihovemu pomenu za življenje. Obiskovalci so prisluhnili skupinskemu glasbenemu nastopu, recitacijam ter nagovorom organizatorjev in gostov. Program je poudaril pomen čebel, skrbi za naravo ter ohranjanja kulturne dediščine, povezane s čebelarstvom.

Nagrajena dela bodo v Čebelarskem centru Lesce na ogled do konca junija.

Natečaj spodbuja ustvarjalnost mladih ter prispeva k ozaveščanju o pomenu čebel, narave in bogate kulturne dediščine.

1luka zlatoIMG 6287IMG 6289ZLATA