Na 2. mednarodnem likovnem natečaju »Po bečelah se vižej«, ki ga je organizirala Osnovna šola Antona Janše Radovljica, so sodelovali mladi ustvarjalci iz več držav. Med nagrajenci je bil tudi Luka Šimunović Mihelič iz 4. razreda, ki je prejel zlato priznanje.

Njegovo likovno delo, ustvarjeno v tehniki svinčnika, je izstopalo po izvirni likovni rešitvi in natančni izvedbi. Letošnja tema natečaja je bila upodobitev panjske končnice oziroma pripovedovanje zgodb iz lokalnega okolja skozi likovni izraz.

Slovesna podelitev zlatih priznanj in odprtje razstave sta potekala v Čebelarskem centru Lesce. Dogodek je spremljal bogat kulturni program, posvečen čebelam in njihovemu pomenu za življenje. Obiskovalci so prisluhnili skupinskemu glasbenemu nastopu, recitacijam ter nagovorom organizatorjev in gostov. Program je poudaril pomen čebel, skrbi za naravo ter ohranjanja kulturne dediščine, povezane s čebelarstvom.

Nagrajena dela bodo v Čebelarskem centru Lesce na ogled do konca junija.

Natečaj spodbuja ustvarjalnost mladih ter prispeva k ozaveščanju o pomenu čebel, narave in bogate kulturne dediščine.

1luka zlatoIMG 6287IMG 6289ZLATA