Tudi na naši šoli smo prepoznali pomen trajnostnega razvoja in se odločili sodelovati pri projektu Stara igrača za novo veselje.

Z učenci prvega razreda, ki obiskujejo oddelek podaljšanega bivanja smo najprej s pogovorom ugotavljali koliko časa namenijo novi igrači in kaj z njo storijo, ko jim ni več zanimiva. Veliko učencev je odgovorilo, da igračo zavržejo kljub njeni uporabnosti. Ugotavljali smo kaj bi lahko storili in učenci so sami prišli do ideje, da bi igrače med seboj zamenjali. Dogovorili smo se, da bo vsak učenec prispeval igračo, knjigo, družabno igro ali športni rekvizit, ki ga ne potrebuje več. Ves mesec oktober je potekal v zbiranju in pričakovanju.

6. novembra smo vse igrače zapakirali v rabljene darilne vrečke, jih opremili s številkami in na koncu priredili velik srečelov.

Učenci so izžrebali številke in poiskali ustrezno vrečko.

Otroci so se projekta razveselili in v njem z veseljem sodelovali. Tako so imeli priložnost, da si pokažejo igrače, odigrajo pozabljeno družabno igro, si povedo kakšno zgodbico. Po žrebanju so nekateri učenci povedali, da bodo izžrebano igračo poklonili bratcu, sestrici, sestrični.

Ideje so se razveselili tudi starši, ki so v tem videli priložnost, da se otroci naučijo ceniti igrače, jih čuvati, z njimi ravnati odgovorno.

S prvošolci smo v mesecu oktobru obujali tudi spomine na stare igre, ki so jih igrali otroci nekoč. Izdelali smo igre špana, križce in krožce ter igro volk.

igraca 01igraca 02igraca 03igraca 04igraca 05igraca 06igraca 07