heckatlon29. in 30. oktobra 2020, torej med počitnicami, je nekaj naših učencev iz 7. in 9. razreda skupaj z mladimi iz Bele krajine in Kočevja, aktivno reševala podjetniški izziv Heckalton za mlade, ki sta ga organizirala Podjetniški inkubator Kočevje in Podjetniški inkubator Bela krajina. Skozi dva dni spletnega druženja in sodelovanja so si učenci pridobivali izkušnje, kako nekaj spremeniti, dobro zasnovati, predstaviti in kako uresničiti dobre ideje.

Lina Konda, Lenart Rogelj, Rebeka Adamič, Dominik Adamič, Primož Bahorič, Anže Banovec in Neja Štukelj so ob pomoči mentorjev poskušali sooblikovati novo idejo, kako bi pomagali izboljšati življenje mladih v Semiču. Strokovna komisija, ki je ob zaključku drugega dne spremljala njihovo predstavitev, je idejo nagradila z drugim mestom. Našim učencem bomo poskušali dati priložnost, da nam v prihodnosti predstavijo idejo v šoli in morda tudi na občini in verjamem, da vas bo ideja pritegnila tako, da bi si ta prostor želeli imeti v Semiču.