V četrtek, 12. maja 2023, je na OŠ Podzemelj potekala zaključna regijska prireditev natečaja Evropa v šoli z zanimivim in prijetnim programom, ki so ga sooblikovali nastopajoči iz belokranjskih osnovnih šol. Našo šolo sta v kulturnem programu zastopali Nina Lipar in Lara Jakofčič iz 6.a razreda, ki sta zaključili s pesmijo Milijon in ena.

Podeljena so bila priznanja vsem sodelujočim mladim ustvarjalcem ter mentorjem in mentoricam na regionalnem in nacionalnem nivoju natečaja Evropa v šoli, ki je letos potekal pod naslovom Vzgoja za mir.
Med poslanimi deli iz Bele krajine so strokovne komisije na nacionalnem nivoju izbrale kar dvanajst del, katerih avtorji bodo prejeli nagrado, izlet v Muzej narodne osvoboditve Maribor, ki se ga bodo udeležili v petek, 12. maja 2023.

Iz naše šole sta nagrajenca Jurij Avguštin iz 6.b razreda, ki je osvojil 1. nagrado v likovnem natečaju za 2. triado in Aleksandra Marentič iz 8. a razreda 3. mesto v ustvarjalnem natečaju Evrope v šoli.

EVŠ 1EVŠ 2