Osnovna šola Šmihel organizira nacionalni projekt Približajmo se romski kulturi, ki bo v sredo, 13. 4. 2016.
Vabijo, da se jim pridružimo na ustvarjalnih delavnicah. Glavni namen projekta je učencem udeleženih šol prikazati kulturo romske populacije, njihov način življenja ter sobivanje romske kulture in kulture večine učencev. Učenci bodo v eni izmed delavnic izdelovali romski nakit (sponka za lase z rožo iz blaga), v drugi pa oblikovali steklene kroglice (zapuščina novomeških ljudstev iz halštatskih časov).
S projektom želimo učence navajati na medsebojno povezovanje obeh kultur in preseči predsodke ter stereotipe o Romih, obenem pa obeležiti zaključek šolskega projekta “Šmihci živimo Novo mesto«.
Okviren potek dejavnosti:
9.15 – 9.30 sprejem gostov, registracija
9.30 – 9. 40 uvodni pozdrav, nagovor ravnateljice
9. 40 – 10.00 predstavitev dela z učenci Romi v večnamenskem centru, ki deluje v romskem naselju
10.00 – 10.45 delo v delavnicah
10.45–11.00 malica za udeležence delavnic
11.00 –11.45 delo v delavnicah (menjava skupin)
11.45 – 12.00 skupna evalvacija
12.00 – 12.20 prireditev ob zaključku šolskega projekta “Šmihci živimo Novo mesto”
Na ustvarjalne delavnice vabijo po tri učence/dijake iz vsake šole. Mentorji lahko v času delavnic prisostvujejo pouku in si ogledajo delo z učenci Romi pri pouku.
Prijavnice posredujte do petka.

