slika1 V petek, 28. 5. 2021, je bil v Semiču poseben dan. Obiskala nas je namreč slovenska bakla, ki julija potuje na olimpijske igre v daljni Tokio. Bakla potuje po Sloveniji, obiskala bo vse občine in tako ponesla športni duh in jekleno voljo med vse prebivalce. V sodelovanju z Občino Semič smo bili v dogodek vpeti tudi mi. Ta dan smo za vse učence naše šole pripravili športni dan. Odpravili so se na pohode, na določenih točkah pa so lahko občudovali baklo, ki so jo nosili različni tekači. Pozdravili so jih z glasnim navijanjem in olimpijskimi zastavicami, ki so jih izdelali sami. Osrednja prireditev je potekala na šolskem igrišču. Tam so baklo bučno pozdravili učenci od 1. do 3. razreda. Baklo sta prejeli županja Občine Semič Polona Kambič in naša ravnateljica mag. Andreja Miketič. Pridružili so se nam tudi otroci našega vrtca, ki so okrasili del trase in skupaj z vzgojiteljico Vesno Smrekar ponesli baklo do naslednje postaje. Plamenica je v družbi tekačev, ki so preko let oblikovali zgodbo športa v Semiču, odpotovala do točke predaje z metliškimi občani. Med nosilci so bili tudi naši učenci: Mia Šmalc, Matic Miketič, Inas Skenderović, Matic Zupančič, Said Mehmedović, Zoja Sever, Jurij Avguštin, Vid Cvelbar, Jure Požek, Manca Japelj, Katja Štukelj, Maj Somrak, Neja Štukelj, Lana Vlahovič, Erik Bukovec, Lina Konda, Aljaž Konda, Lenart Rogelj, Aleksander Mravinec, Domen Lavrin, Jakob Štukelj in Rok Lipar.

Bravo vsem, navijajmo za naše olimpijce in naj vas športni duh spremlja povsod.

Nina Simčič

slika2aslika2bslika2cslika3slika3aslika4slika5slika6slika7slika8